top of page

Marika Wojciechowska

Absolwentka (dyplom artystyczny z wyróżnieniem) Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Katedry Scenografii w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.
Projektuje scenografię i kostiumy do spektakli teatralnych; ma w dorobku współpracę z:
– Teatrem im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie (Co może biedny Anioł Stróż J. Makselona),
– Teatrem Maska w Rzeszowie (Szpak Fryderyk R. Herfurthera, Alicja po drugiej stronie lustra L. Carrolla, Bleee... M. Prześlugi),
– Teatrem Nowym w Zabrzu (Idziemy po skarb Janoscha),
– Olsztyńskim Teatrem Lalek (Od ucha do ucha H. Mierzejewskiej-Mikoszy),
– Teatrem Lalek Arlekin w Łodzi (Kot w butach A. Biziuk),
– Teatrem Lalki Aktora Pinokio w Łodzi (Pokolorowanki H. Mierzejewskiej-Mikoszy, Balladyny i romanse I. Karpowicza),
– Teatrem Lalki i Aktora w Wałbrzychu (Czerwony Kapturek J. i W. Grimmów),
Opolskim Teatrem Lalki i Aktora im. A. Smolki w Opolu (Nusia i Wilki P. Lindenbaum)
oraz Akademią Teatralną w Warszawie, Wydziałem Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku (Opera żebracza J. Gaya) i krakowską PWST, Wydziałami Zamiejscowymi we Wrocławiu (Balladyny i romanse – szkic I. Karpowicza). Marika Wojciechowska jest autorką wystawy indywidualnej oraz ponad czterdziestu ekspozycji zbiorowych, prezentowanych w kraju i za granicą. Jest również laureatką nagrody w dziedzinie malarstwa w Konkursie „Obraz, Grafika, Rysunek, Rzeźba Roku 2005”, BWA w Rzeszowie. W projekcie odpowiedzialna za scenografię.

Jakub Stępień Hakobo

Urodził się 25 kwietnia 1976. John Foster, autor książki "New Masters of Poster Design: Poster Design for the Next Century" zaliczył go do 50 najważniejszych obecnie plakacistów na świecie. Doskonale czuje się również w identyfikacji wizualnej, działaniach na pograniczu sztuki i dizajnu, w modzie i ogólnie grafice użytkowej. Współpracuje z wieloma polskimi instytucjami kulturalnymi, m.in. Muzeum Sztuki w Łodzi, CSW Zamek Ujazdowski, Galerią Design BWA Wrocław. Współpracuje także z Festiwalem Łódź Design. W swoich realizacjach prezentuje charakterystyczny styl, inspirowany nie tylko tradycyjnym graficznym rzemiosłem, ale także kulturą ulicy. Zbiór jego prac obejmuje zarówno zdyscyplinowane, proste układy, jak również realizacje wynikające z fascynacji kamuflażem, graficznym noizem i estetyką nadmiaru. Współpracuje ze Stowarzyszeniem Twórców Grafiki Użytkowej, które w ramach Polskiej Prezydencji 2011 przygotowało wystawę "Dizajn dla wolności – wolność w dizajnie. Polskie projektowanie graficzne 1981-2011" w Tokio i Berlinie. W projekcie ,,Wołanie Miasta" odpowiedzialny za projekcje oraz identyfkację wizualną projektu.

Konrad Dworakowski

Reżyser i aktor, absolwent białostockiego Wydziału Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. W latach 2003-2005 był kierownikiem artystycznym Teatru Lalek Guliwer w Warszawie. Reżyserował w teatrach lalkowych i dramatycznych w Polsce oraz za granicą. Jest autorem scenariuszy i tekstów piosenek; pisze zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

W projekcie odpowiedzialny za teksty piosenek

Karolina Maciejaszek

Karolina Maciejaszek jest absolwentką Teatrologii na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz Wydziału Reżyserii w warszawskiej Akademii Teatralnej. Pracowała jako asystent reżysera przy spektaklach Jerzego Jarockiego ("Trzeci akt" wg "Szewców" S. I. Witkiewicza, dyplom w krakowskiej PWST), Pawła Miśkiewicza ("Alina na achód" Dirka Dobbrowa w Teatrze Dramatycznym w Warszawie) i Waldemara Krzystka (Teatr TV). Debiutowała spektaklem "Woyzeck" Georga Buchnera na Scenie Margines Teatru Jaracza w Olsztynie. Zrealizowała również spektakl warsztatowy na podstawie "Królowej Śniegu" H. Ch. Andersena w Teatrze Montownia w Warszawie (w ramach przeglądu "Pracownia reżyserii") oraz spektakl "Nie-boska komedia. Powidoki" wg dramatu Zygmunta Krasińskiego w ramach festiwalu Odkryte/Zakryte w warszawskim Teatrze Dramatycznym. W Teatrze Rawa wyreżyserowała nagradzany spektakl ,,Disco Pigs”. W Teatrze Pinokio w Łodzi wyreżyserowała „Koralinę” Neila Gaimana, spektakl nagrodzony Złotą Maską w 2014 roku. W projekcie odpowiedzialna na reżyserię spektaklu ,,Wołanie Miasta”.

Piotr Klimek

Kompozytor, wykładowca, producent muzyczny. Pisze muzykę symfoniczną, chóralną, kameralną i elektroniczną. Od 1991 roku silnie związany z teatrem, napisał muzykę do ponad 80 przedstawień. Tworzy również instalacje dźwiękowe, muzykę filmową, bierze udział w projektach z pogranicza różnych dziedzin sztuki. Od 1998 roku związany z Uniwersytetem Szczecińskim, zatrudniony na stanowisku adiunkta od roku 2004. Gościnny wykładowca kompozycji w Hadze i Zurichu. Stypendysta Towarzystwa Przyjaciół Szczecina, Burgemeester van Kolfschotenfonds, Fundacji Batorego, Stiftung Kulturfonds Berlin oraz Amsterdams Fonds voor de Kunst. Laureat Nagrody Artystycznej Miasta Szczecina za rok 2003. Laureat Nagrody Jury Bursztynowego Pierścienia za całokształt twórczości (2007). Brązowy Krzyż Zasługi (2008). Twórca Akademickiego Centrum Kultury Uniwersytetu Szczecińskiego. Zasiada również w Kapitule Muzycznej Stowarzyszenia Zachęty Sztuki Współczesnej. Członek Związku Kompozytorów Polskich. Prowadzi własną oficynę wydawniczą. Absolwent Królewskiego Konserwatorium w Hadze (dyplom w klasie Diderika Haakmy Wagenaara i Giliusa van Bergeijka – 1997) oraz Akademii Muzycznej w Poznaniu (magisterium w klasie Grażyny Pstrokońskiej-Navratil - 1999). Doktorat z Kompozycji w Akademii Muzycznej w Poznaniu w roku 2003. Dodatkowe lekcje mistrzowskie u prof. Marka Jasińskiego i prof. Włodzimierza Kotońskiego. Studia podyplomowe w Studium Zarządzania Przedsiębiorstwem w 2006 roku. W projekcie odpowiedzialny za muzykę.

Jacek Podsiadło

Jacek Podsiadło urodził się w 1964 roku w Szewinie koło Ostrowca Świętokrzyskiego. Jako młody chłopak pracował w charakterze robotnika budowlanego, jako stróż, w hucie i innych zakładach. Później, jeszcze w latach osiemdziesiątych, związał się z anarchopacyfistyczną organizacją Wolność i Pokój.  W latach 80. współpracował z pacyfistycznym i ekologicznym ruchem "Wolność i Pokój", od 1991 związany z "bruLionem", laureat wielu konkursów literackich, m. in. nagrody im. Georga Trakla i Nagrody Kościelskich. Czterokrotnie nominowany do nagrody literackiej Nike.

Andrzej Bart

Prozaik, scenarzysta, autor filmów dokumentalnych (wł. Andrzej Bart-Sołtysiak). Urodził się 1 stycznia 1951 we Wrocławiu.

Uchodzi za jednego z najciekawszych polskich powieściopisarzy, choć nie szuka rozgłosu i unika medialnego szumu. Pod własnym nazwiskiem wydał książki: "Rien ne va plus" (1991), "Pociąg do podróży" (1999) oraz "Don Juan raz jeszcze" (2006, nominacja do Nagrody Literackiej Nike 2007). Pod pseudonimem Paul Scarron jr ukazał się metafizyczno-żartobliwy kryminał "Piąty jeździec Apokalipsy" (1999). Debiutancka "Rien ne va plus" zdobyła prestiżową Nagrodę im. Kościelskich (1991). Jego książki były tłumaczone na francuski, hebrajski, niemiecki, rosyjski, słoweński i węgierski. W 2008 roku nakładem Wydawnictwa W.A.B. ukazała się powieść "Fabryka muchołapek" - finalistka Nagrody Nike 2009; nominowana również do Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus 2009, Nagrody Literackiej Gdynia 2009 i Nagrody Mediów Publicznych COGITO 2009.

Andrzej Bart jest autorem scenariusza filmu "Rewers" (reż. Borys Lankosz), który zdobył Wielką Nagrodę "Złote Lwy" na Festiwalu Filmu Polskiego w Gdyni. W październiku 2009 ukazała się książka "Rewers" będąca literackim opracowaniem scenariusza do tego filmu.

W projekcie odpowiedzialny za opracowanie dramaturgiczne historii opowiedzianych przez uczestników warsztatów

bottom of page